2013 Oscar Ödül Töreni Ne Zaman ve Hangi Kanalda? – 85. Akademi Ödülleri

2013 Oscar Adayları‘nın resmi olarak açıklanmasının ardından 2013 Oscar Ödül Töreni ve Kırmızı Halı geçişinin yapılacağı 24 Şubat 2013 Pazar gününe çok kısa bir süre kaldı.

Oscar 2013 Ödül Töreni yani 85. Akademi Ödülleri özel yayını 24 Şubat Pazar gecesi (Pazartesi’ye bağlanan gece) “Oscar Gecesi” programı ile başlayacak. Birbirinden şık kıyafetleriyle Kırmızı Halı’dan geçişin de olacağı töreni canlı olarak NTV ve CNBC-e’den izleyebileceksiniz.

oscar 2013 ödül töreni 2013 Oscar Ödül Töreni Ne Zaman ve Hangi Kanalda?   85. Akademi Ödülleri

2013 Resmi Oscar Adayları

EN İYİ FİLM

  • Amour | Adaylar açıklanacak.
  • Argo | Grant Heslov, Ben Affleck ve George Clooney
  • Beasts of the Southern Wild | Dan Janvey, Josh Penn ve Michael Gottwald
  • Django Unchained | Stacey Sher, Reginald Hudlin ve Pilar Savane
  • Les Miserables | Tim Bevan, Eric Fellner, Debra Hayward ve Cameron Mackintosh
  • Life of Pi | Gil Netter, Ang Lee ve David Womark
  • Lincoln | Steven Spielberg ve Kathleen Kennedy
  • Silver Linings Playbook | Donna Gigliotti, Bruce Cohen ve Jonathan Gordon
  • Zero Dark Thirty | Mark Boal, Kathryn Bigelow ve Megan Ellison

EN İYİ YÖNETMEN

  • Michael Haneke | Amour
  • Benh Zeitlin | Beasts of the Southern Wild
  • Ang Lee | Life of Pi
  • Steven Spielberg | Lincoln
  • David O. Russell | Silver Linings Playbook

EN İYİ ERKEK OYUNCU

  • Bradley Cooper | Silver Linings Playbook
  • Daniel Day-Lewis | Lincoln
  • Hugh Jackman | Les Miserables
  • Joaquin Phoenix | The Master
  • Denzel Washington | Flight

EN İYİ KADIN OYUNCU

  • Jessica Chastain | Zero Dark Thirty
  • Jennifer Lawrence | Silver Linings Playbook
  • Emmanuelle Riva | Amour
  • Quvenzhane Wallis | Beasts of the Southern Wild
  • Naomi Watts | The Impossible

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

  • Alan Arkin | Arkin
  • Robert De Niro | Silver Linings Playbook
  • Philip Seymour Hoffman | The Master
  • Tommy Lee Jones | Lincoln
  • Christoph Waltz | Django Unchained

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

  • Amy Adams | The Master
  • Sally Field | Lincoln
  • Anne Hathaway | Les Miserables
  • Helen Hunt | The Sessions
  • Jacki Weaver | Silver Linings Playbook

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

  • Amour | Michael Haneke
  • Django Unchained | Quentin Tarantino
  • Flight | John Gatins
  • Moonrise Kingdom | Wes Anderson ve Roman Coppola
  • Zero Dark Thirty | Mark Boal

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

  • Argo | Chris Terrio
  • Beasts of the Southern Wild | Benh Zeitlin ve Lucy Alibar
  • Life of Pi | David Magee
  • Lincoln | Tony Kushner
  • Silver Linings Playbook | David O. Russell

EN İYİ KURGU

  • Argo | William Goldenberg
  • Life of Pi | Tim Squyres
  • Lincoln | Michael Kahn
  • Silver Linings Playbook | Jay Cassidy ve Crispin Stuthers
  • Zero Dark Thirty | William Goldenberg ve Dylan Tichenor

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

  • Anna Karenina | Seamus McGarvey
  • Django Unchained | Robert Richardson
  • Life of Pi | Claudio Miranda
  • Lincoln | Janusz Kaminski
  • Skyfall | Roger Deakins

EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI

  • Anna Karenina | Sarah Greenwood ve Katie Spencer
  • The Hobbit: An Unexpected Journey | Dan Hennah ve Ra Vincent
  • Les Miserables | Eve Stewart
  • Life of Pi | David Gropman ve Anna Pinnock
  • Lincoln | Rick Carter, Jim Erickson ve Peter T. Frank

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

  • Anna Karenina | Jacqueline Durran
  • Les Miserables | Paco Delgado
  • Lincoln | Joanna Johnston
  • Mirror Mirror | Eiko Ishioka
  • Snow White and the Huntsman | Colleen Atwood

EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK

  • Anna Karenina | Dario Marianelli
  • Argo | Alexandre Desplat
  • Life of Pi | Mychael Danna
  • Lincoln | John Williams
  • Skyfall | Thomas Newman

EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI

  • Before My Time | Chasing Ice; J. Ralph
  • Everybody Needs a Friend | Ted; Walter Murphy ve Seth MacFarlane
  • Pi’s Lullaby | Life of Pi; Mychael Danna ve Bombay Jayashri
  • Skyfall | Skyfall; Adele Adkins ve Paul Epworth
  • Suddenly | Les Miserables; Claude-Michel Schönberg, Herbert Kretzmer ve alain Boublil

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

  • The Avengers | Janek Sirrs, Jeff White, Guy Williams ve Dan Sudick
  • The Hobbit: An Unexpected Journey | Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton ve R. Christopher White
  • Life of Pi | Bill Westenhofer, Guillaume Rocheron, Erik-Jan De Boer ve Donald R. Elliott
  • Prometheus | Richard Stammers, Trevor Wood, Charley Henley ve Martin Hill
  • Snow White and the Huntsman | Cedric Nicolas-Troyan, Philip Brennan, Neil Corbould ve Michael Dawson

EN İYİ MAKYAJ & SAÇ TASARIMI

  • Hitchcock | Howard Berger, Peter Montagna ve Martin Samuel
  • The Hobbit: An Unexpected Journey | Peter Swords King, Rick Findlater ve Tami Lane
  • Les Miserables | Lisa Westcott ve Julie Dartnell

EN İYİ SES KURGUSU

  • Argo | Erik Aadahl ve Ethan Van der Ryn
  • Django Unchained | Wylie Staterman
  • Life of Pi | Eugene Gearty ve Philip Stockton
  • Skyfall | Per Hallberg ve Karen Baker Landers
  • Zero Dark Thirty | Paul J. Ottosson

EN İYİ SES MİKSAJI

  • Argo | John Reitz, Gregg Rudloff ve Jose Antonio Garcia
  • Les Miserables | Andy Nelson, Mark Paterson ve Simon Hayes
  • Life of Pi | Ron Bartlett, D.M. Hemphill ve Drew Kunin
  • Lincoln | Andy Nelson, Gary Rydstrom ve Ronald Judkins
  • Skyfall | Scott Millan, Greg P. Russell ve Stuart Wilson

EN İYİ ANİMASYON

  • Brave | Mark Andrews ve Brenda Chapman
  • Frankenweenie | Tim Burton
  • ParaNorman | Sam Fell ve Chris Butler
  • The Pirates! Band of Misfits | Peter Lord
  • Wreck-It Ralph | Rich Moore

YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM

  • Amour (Avusturya)
  • No (Şili)
  • A Royal Affair (Danimarka)
  • War Witch (Kanada)
  • Kon-Tiki (Norveç)

EN İYİ BELGESEL

  • 5 Broken Cameras | Emad Burnat ve Guy Davidi
  • The Gatekeepers | Adaylar açıklanacak.
  • How to Survive a Plague | Adaylar açıklanacak.
  • The Invisible War | Adaylar açıklanacak.
  • Searching for Sugar Man | Adaylar açıklanacak.

EN İYİ KISA FİLM

  • Asad | Bryan Buckley ve Mino Jarjoura
  • Buzkashi Boys | Sam French ve Ariel Nasr
  • Curfew | Shawn Christensen
  • Death of a Shadow (Dood van een Schaduw) | Tom Van Avermaet ve Ellen De Waele
  • Henry | Yan England

EN İYİ KISA ANİMASYON

  • Adam and Dog | Minkyu Lee
  • Fresh Cuacamole | PES
  • Head Over Heels | Timothy Reckart ve Fodhla Cronin O’Reilly
  • Maggie Simpson in “The Longest Daycare” | David Silverman
  • Paperman | John Kahrs

EN İYİ KISA BELGESEL

  • Inocente | Sean Fine ve Andrea Nix Fine
  • Kings Point | Sari Gilman ve Jedd Wider
  • Mondays at Racine | Cynthia Wade ve Robin Honan
  • Open Heart | Kief Davidson ve Cori Shepherd
  • Redemption | Jon Alpert ve Matthew O’Neill

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında




2013 Oscar Ödül Töreni Ne Zaman ve Hangi Kanalda? – 85. Akademi Ödülleri konusuna 2 yanıt

  1. ESVET ÖZER diyor ki:

    Bence Lincoln ödülü alır,özellikle duygusal açıdan mahkeme sahneleri çok iyi olmuş..ama bu Amerikan derin devleti İran gıcık olsun diye,inadına Argo’ya verebilirler de..tabi,siyasi film olduğu için taraflı çekilmiştir,tarafsızlık sıfırdır mutlaka..İran bu işe çok kızmış,İran’lılar onun karşıt filmini çekmek için hazırlıklara girişmişler,film masrafları da İran genel kurmayından karşılanacakmış…

  2. şimal öz (21) diyor ki:

    bnce pinin yaşamı life of pi kesinlikle bir çok dalda ödül alır. belki en iyi müzik almaz ama lincoln den daha iyi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Başa Dön ↑